София

Уважаеми приятели на шахмата,

Шахматен клуб „ИВИС“ бе учреден на 19 октомври 2004 година и регистриран във фирменото отделение на Софийски Градски съд по ф.д.10837/2004 година като юридическо лице с нестопанска цел.
Клубът е член на Българска Федерация Шахмат.
Клубът е регистриран с адрес на управление в София ж.к.”Бъкстон” бл.30, телефон / факс 02/9818218 и се представлява от Йордан Стойнов Стойнов – председател на Управителния съвет, майстор на ФИДЕ по шахмат и съдия на ФИДЕ.

Цели на шахматен клуб „ИВИС Плюс“

• Популяризиране на шахмата сред подрастващите и създаване на детско-юношеска шахматна школа.
  • Популяризиране на шахмата и дейността на клуба сред обществеността чрез организиране на шахматни турнири, сеанси на известни шахматисти, специални шахматни празници.
  • Създаване на шахматна библиотека и информационна база данни за ползване от състезателите и членовете на клуба.
  • Успешно участие на представители на клуба в държавни, европейски и световни първенства, български и международни турнири.

Класирания

1./Държавни отборни първенства

2005 г.

Отборът на ШК “ИВИС” за момичета до 14 г. в състав / Моника Дилова, Михаела Георгиева и Мартина Георгиева / е шампион на България за 2005 г.

Отборът на клуба за девойки до 18 г. зае 6-то място в първенството на България, проведено в Плевен /15.10-19.10.2005/.

2006 г.
Отборът ни за девойки до 14 г. завоюва бронзовите медали на първенството, проведено в Благоевград. Отборът игра в състав: Йоана Костурска, Михаела Георгиева, Мартина Георгиева и Кристина Янкова.

2007 г.

Отборът на клуба за юноши до 16 години завоюва шампионската титла на държавно отборно първенство за юноши до 16 г. Отборът игра в състав: Владимир Петров, Стоимен Веселинов, Ивайло Стоянов, Велизар Софранов и Христо Гергов.
Девойките на клуба разделиха също първото място, но по допълнителни показатели останаха на второто място. Отборът игра в състав: Мартина Георгиева, Михаела Георгиева, Йоана Костурска и Кристина Янкова.
Отборът на клуба за ветерани в състав : Магдалена Сапарева, Добротич Андреев и Димитър Иванов заеха трето място на държавното отборно първенство за ветерани.

2008 г.
Отборът за юноши до 16 години раздели третото място, но по допълнителни показатели остана на 4-то място. Девойките заеха 7-мо място.

2009 г.
На ДОП за юноши до 16 г. играхме със сборен състав от момчета и момичета. В крайното класиране нашият отбор зае 6-то място. Отборът ни бе в състав : Ивайло Стоянов, Христо Гергов, Йоана Костурска, Цветелина Спасова и Христина Пейчева.

2010 г.
На ДОП за юноши до 16 г., проведено в Боровец, отборът ни бе в състав : Ивайло Стоянов, Христо Йорданов, Христо Гергов и Цветелина Спасова. В крайното класиране се наредихме на 5-то място.

2./Държавни индивидуални първенства

2005 г.
1- во място на Моника Дилова в първенството за момичета до 14 години по ускорен шах
2- ро място на Моника Дилова в първенството за момичета до 14 години по блиц
3- то място на Михаела Георгиева в първенството за момичета до 14 години по ускорен шах
4-то място на Мартина Георгиева в първенството за момичета до 10 години по блиц
4-то място на Велизар Софранов в първенството за момчета до 12 години по блиц
6–то място на Мартина Георгиева в първенството за момичета до 10 години по ускорен шах
6–то място на Велизар Софранов в първенството по класически шах за момчета до 12 години
6-то място на Михаела Георгиева в първенството за момичета до 14 години по блиц

2006 г.
1-во място на Моника Дилова на държавното първенство по блиц за девойки до 16 г.
2-ро място на Моника Дилова на държавното първенство по класически шахмат и класиране за световно първенство.
3-то място на Йоана Костурска на държавното първенство по блиц за девойки до 14 г.
5-то място на Георги Евстатиев в държавното първенство по класически шахмат за младежи до 20 г.

2007 г.
1-во място на Ивайло Стоянов на държавното първенство по ускорен шахмат за момчета до 12 г.
2-ро място на Владимир Петров на държавното първенство по ускорен шахмат за момчета до 8 г.
2-ро място на Владимир Петров на държавното първенство по блиц за момчета до 8 г.
2-ро място на Велизар Софранов на държавното първенство по блиц за юноши до 14 г.
3-то място на Михаела Георгиева на държавното първенство по блиц за девойки до 16 г.
2-ро място на Ивайло Стоянов на първенството по класически шахмат за момчета до 12 г. и класиране за европейско първенство
2-ро място на Велизар Софранов на първенството по класически шахмат за юноши да 14 г. и класиране за европейско първенство

2008 г.
2-ро място на Ивайло Стоянов на държавното първенство по класически шахмат за юноши до 14 г.
3-то място на Ивайло Стоянов на държавното първенство по ускорен шахмат за юноши до 14 г..
4-то място на Велизар Софранов на държавното първенство по ускорен шахмат за юноши до 14 г.
4-то място на Владимир Петров на държавното първенство по ускорен шахмат и блиц за момчета до 10 г.

2009 г.
1-во място на Йоана Костурска на държавното първенство по класически шах за девойки до 18 г. и класиране за европейско първенство.

1-во място на Йоана Костурска на държавното първенство по блиц за девойки до 18 г.
1-во място на Ивайло Стоянов на държавното първенство по блиц за юноши до 14 г.
-ро място на Ивайло Стоянов на държавното първенство по класически шах за юноши до 14 г. и класиране за световно първенство.
2-ро място на Йоана Костурска на държавното първенство по класически шах за девойки до 20 г.
2-ро място на Йоана Костурска на държавното първенство по ускорен шах за девойки до 16 г.

2010 г.

Йоана Костурска спечели шампионската титла по ускорен шах, бронзов медал на класически шах и сребърен медал на блиц при девойките до 18 г.
Асения Димитрова спечели сребърен медал на ускорен шах при девойките до 18 г.
Ивайло Стоянов спечели сребърен медал на ускорен шах и бронзов медал на блиц при юношите до 16 г.
Спасиян Тодоров спечели бронзов медал на ускорен шах при момчетата до 10 г.
Цветелина Спасова спечели бронзовия медал на ускорен шах при девойките до 14 г.

2011 г.

Румен Николов спечели шампионската титла по класически шах и сребърните медали по ускорен шах и блиц при юношите до 14 г.
Ивайло Стоянов е трети на първенството по класически шах при юношите до 16 г.
Цветелина Спасова е трета на ускорен шах при девойките до 14 г.
Отборът ни за жени в състав : Лозана Несторова,  Десислава Първанова- Джелепова, Асения Димитрова и Цветелина Спасова, завоюва второто място в „Б”РШГ и през 2012 година ще играе при най-силните.
През 2011 г. се проведе петият турнир за купа „Полипост” – купа на България.